Cztery Kroki Z Uzależnienia Od Hazardu

nałogi hazardowe nie są niespotykane – są Uważa się, że rośnie teraz bardziej niż kiedykolwiek, ze względu na rosnące możliwości, żeby grać. Istnieje więcej kasyna, zakłady sportowe i automaty, niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli trzymać się z dala od kasyn, istnieje również zakłady telefon i jeszcze więcej gier hazardowych w internecie. To jest naprawdę uzależnienie, które mogą być trudne do zdobycia.
Hazard i nie może stać się poważnym problemem. To często prowadzi do ruiny finansowej i relacji, w większości, jeśli nie wszystkich przypadków. Dla niektórych, próbował popełnić samobójstwo po przegranej zakład nie jest niespotykane. Patologiczny hazard jest znacznie bardziej powszechne wśród mężczyzn niż u kobiet, choć liczba osób uzależnionych od hazardu samice rosną również. uzależnionych od gier hazardowych są również bardziej narażone na dym papierosów i nadużywanie alkoholu w porównaniu do graczy rekreacyjnych i może związek ten problem. Istnieją cztery etapy, które mogą pomóc Ci zrealizować uzależnienie od hazardu: faza wygranej, faza gonić, faza desperacji i beznadziejności.
1. Faza Winning – To jest krótkie, a czasami nieistniejące fazę, że towarzysze ucieczki od problemów z wygraną kilka małe lub duże zakłady. To może dać tymczasowy wzrost samooceny i poczucie upodmiotowienia. Emocje i podniecenie często odczuwalne w kasynie jest używany do ładowania się życie tych predyspozycje niektórych warunków i samotności.
2. gonić Faza – Uzależnienie zaczyna się rozwikłać gdy liczba strat są przypisane do złego szczęścia. Jakoś nie wygrana jest wystarczająco kiedykolwiek. Częściej osoba woli grać sam. Zaczynają się ukryć swój hazardu ponieważ straty wprowadziły ich w ciasnym miejscu finansowej. Narkoman zaczyna ignorować jego rodziny, a następnie staje się drażliwy, gdy nie jest hazard. Powoli, gier hazardowych i zakładów stają się wyłączną mechanizm radzenia sobie z większych problemów w życiu. Narkoman może grać, dopóki nie jest niewypłacalna i może stać się nieprzystępny o problemie. Etap ten może trwać kilka lat, uzależniony stopniowego wprowadzania większych zakładów na dłuższych kursów. Częściej niż nie, uzależniony zaczyna pożyczanie pieniędzy na wsparcie zwyczaj i jego życie rodzinne nie ma.
3. Faza Desperacja Narkoman zachowuje się niewiele, jeśli nie ma czasu na nic innego i nic innego w sprawach życiowych oprócz emocji zakłady więcej. On ucieka się do kłamstwa, manipulacji i całkowite zaprzeczenie krytyki. Zwykle externalizes winę i nie trzymać się odpowiedzialni za jego rozpaczliwym stanie. Czasami może on wykazywać ostrej gniew na innych, którzy zaprzeczają, że jego hazard jest „normalne”. Zazwyczaj jego sytuacja finansowa jest wrakiem i rachunki pozostają niezapłacone. Rodzina już wie, uzależnienia, ale pozostaje cierpienie i bezsilni. Czasami gracz rozważa samobójstwo i widzi śmierć jako jedynej strategii wyjścia. Jest to punkt, w którym zachodzi większość rekultywacji ale nawroty z pierwszych programów naprawczych może być częstsze. Niestety, wiele osób podejmuje się program naprawczy, ale zachować hazardu i tak.
4. Hopeless Faza Faza ta wykracza poza „wystarczająco złe” i zwykle wiąże się depresji klinicznej, samobójstwa lub działań przestępczych, które często lądują ich w więzieniu.