Automaty Hazardowe 777 magia liczb

Automaty hazardowe magia liczb

Pewnie każdy o nich słyszał, ale nie każdy wie, czym są automaty hazardowe 77777. Należą one do jednych z najbardziej klasycznych gier maszynowych, w których cała zabawa polega na losowaniu różnych symboli, tak by wypadły obok siebie. Skoro różne symbole i różne gry to skąd ta siódemka? Zapytają pewnie ciekawscy. Właśnie siódemka jest elementem wspólnym kilku automatów tego typu, stanowi ona jeden z losowanych na pięciu bębnach symboli, a wylosowanie pięciu siódemek daje możliwość znacznie większej wygranej, niż na przykład pięciu owoców.

Anielskie czy diabelskie?

Zatwardziali wrogowie określają często maszyny hazardowe mianem piekielnych urządzeń i diabelskiego nasienia. Jednakże można by powiedzieć, że automaty hazardowe 77777 jawnie temu przeczą. W końcu siódemka jest chyba najbardziej biblijną z pośród wszystkich liczb. W Objawieniu św. Jana mówi się o siedmiu świecznikach, gwiazdach, pieczęciach, trąbach. Siódemka występuje w Starym Testamencie aż 77 razy. Ojcze nasz, modlitwa pańska, składa się z siedmiu próśb. Święty Jan skierował swoją Apokalipsę do siedmiu kościołów z: Efezu, Smyrny, Pergamonu, Tiatyry, Sardes, Filadelfii, Laodycei. W swoim dziele wymienił on siedem klas społecznych: królów ziemi, możnowładców, wodzów, bogaczy, mocarzy, niewolników i wolnych. Tradycja chrześcijańska wyróżnia siedem darów ciała: wzrok, słuch, węch, smak, ruch, pracę, rozmnażanie się i siedem darów Ducha: rozum, inteligencję, dobrą radę, męstwo, wiedzę, prawość, bojaźń bożą. Jest też siedem dzieł miłosierdzia względem ciała: łaknącego nakarmić, spragnionego napoić, bezdomnego ugościć, nagiego przyodziać, chorego i więźnia nawiedzić. Siedem sakramentów w Kościele: chrzest, bierzmowanie, najświętszy sakrament, pokuta, ostatnie namaszczenie, kapłaństwo, małżeństwo i siedem cnót: wiara, nadzieja, miłość, mądrość, sprawiedliwość, męstwo, miłosierdzie. Biblijny Eklezjasta rozróżnia siedem zmysłów: rozum, mowę, smak, wzrok, słuch, węch i dotyk; choć późniejsza tradycja uwzględniła tylko pięć ostatnich. Siedmiu aniołów występuje w apokryficznej Księdze Henocha, są nimi Chamuel, Gabriel, Jofiel, Michał, Rafał, Uriel, Zadkiel. Siedem średniowiecznych dobrodziejstw ciała dla wybranych w Raju to zwinność, piękno, zdrowie, długowieczność, przyjemność, siła; dobrodziejstwami duszy były: zgoda, przyjaźń, harmonia, radość, siła, bezpieczeństwo, mądrość. Można by tak wymieniać i wymieniać, aż do przerobienia całej historii chrześcijaństwa, ale nie to było celem.

Po prostu zabawa na automatach

Abstrahując od tej pobożnej dygresji, chcę tylko powiedzieć, że automaty hazardowe 77777 i inne maszyny tego typu to nie grzeszne, piekielne urządzenia. To po prostu przedmioty stworzone do rozrywki i dawania dobrej zabawy, z tym, że należy ich używać mądrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *